مقالات

فرز کاری چیست؟

فرز کاری چیست؟

اطلاعات کلیدی در مورد فرز شانه ای انواع مختلفی از استراتژی های ماشینکاری در صنعت فلزکاری برای تولید قطعات با کیفیت بالا استفاده می شود.فرزشانه با مجموعه ای از چالش ها همراه است.

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

فرز شانه چیست و چه عواملی را باید در نظر گرفت؟

 فرز شانه ای یک کاربرد اساسی فرز است که در آن یک ابزار به طور همزمان یک سطح و سطح شانه ایجاد می کند. آسیاب های شانه مربعی به طور سنتی زاویه لبه برش 90 درجه داشتند. داشتن زاویه صحیح دقیق برای جلوگیری از انحراف بین مسیرهای فرز جداگانه مهم است.

ابزار کاربید غیرقابل توصیف و جامد هر دو برای فرز شانه ای مناسب هستند. هر ابزاری مزایای خاص خود را دارد. عملکرد ماشین، هندسه اجزا و الزامات سطح تنها تعدادی از معیارهای اصلی در انتخاب ابزار مناسب هستند. از آنجایی که می‌توان از بدنه‌های فرز استفاده مجدد کرد، برش‌های فرز قابل نمایه‌سازی ارزان‌تر هستند، همچنین از نظر هزینه‌های پیگیری کمتر.

فرزهای کاربید جامد برای کاربردهایی که به دقت بیشتر و کیفیت سطح بالاتر نیاز دارند، انتخاب ایده آلی هستند. ZCC Cutting Tools مجموعه گسترده ای از برش های کاربید قابل نمایش و جامد را ارائه می دهد که برای بهینه سازی فرآیندهای آسیاب شما طراحی شده اند.

به لطف طیف گسترده آسیاب های قابل نمایه سازی ما، می توانیم تعداد زیادی راه حل برای عملیات آسیاب شما به شما ارائه دهیم. چه فرز صورت، شانه، یا فرز با تغذیه بالا، ما ابزار مناسبی برای کاربرد شما داریم.

شما می توانید مجموعه گسترده ای از برش های کاربید جامد را در کاتالوگ ما بیابید. از ابزارهای میکرو گرفته تا برش‌های HPC، تقریباً برای هر کاربرد ابزار مناسبی داریم. در ترکیب با خدمات سنگ زنی مجدد، ما تولید شما را پایدارتر و کارآمدتر می کنیم.

اطلاعاتی کلیدی در مورد آسیاب صورت انواع مختلفی از استراتژی های ماشینکاری در صنعت فلزکاری برای تولید قطعات با کیفیت بالا استفاده می شود. فرز صورت با مجموعه ای از چالش ها همراه است.

کف تراشی در فرز کاری چیست و چه عواملی را باید در نظر گرفت؟

چیزهایی که برای موفقیت باید بدانید. در فرز صورت، یک ابزار دوار، جزء را آسیاب می کند تا سطحی صاف ایجاد کند. در اینجا عموماً از آسیاب های قابل نمایه سازی استفاده می شود. بهره وری  و کیفیت سطح نقش کلیدی در کاربردهای آسیاب صورت دارد. در بسیاری از موارد، لبه برش مایل در آسیاب های صورت منطقی است.

زاویه فشار لبه های برش جهت نیروهای برش را تحت تأثیر قرار می دهد. از آنجایی که نیروها در نیروهای عرضی و محوری به طور مساوی توزیع می شوند، گام 45 درجه اغلب سازش ایده آل است. بهره وری بالاتر با پراکندگی نیروهای برش به میزان مساوی در جهت دوک امکان پذیر می شود.

در مورد قطعات جدار نازک، زاویه کار 90 درجه برای کاهش فشار وارد بر قطعه کار توصیه می شود. گزینه دیگر در اینجا برش هایی با درج های گرد است. درج های گرد به طور انعطاف پذیر توزیع نیرو را از طریق عمق فرو رفتن کنترل می کنند. عمق برش معادل 50 درصد قطر درج تقریباً با زاویه کار 45 درجه مطابقت دارد. ZCC Cutting Tools مجموعه گسترده ای از آسیاب های صورت را ارائه می دهد.

اطلاعاتی در مورد فرز کپی انواع مختلفی از استراتژی های ماشینکاری در صنعت فلزکاری برای تولید قطعات با کیفیت بالا استفاده می شود.

 کپی تراشی فرز کاری چیست؟ و چه عواملی را باید در نظر گرفت؟

در اینجا چیزهایی است که برای موفقیت باید بدانید. فرز کپی بیشتر به عنوان فرز آزاد شناخته می شود. همانطور که از نام آن پیداست، یک کپی از شی در حال آسیاب ساخته شده است. کاتر اشکال هندسی پیچیده ای تولید می کند که معمولاً غیر زاویه ای هستند. تکنیک ماشینکاری معمولاً در صنعت ابزار و قالب سازی استفاده می شود.

تعدادی از چالش ها با کپی تراشی وجود دارد، از جمله حجم زیادی از فلز که با برش (Q) در حین خشن کردن برداشته می شود و نحوه دستیابی به کیفیت سطح بالا در حین تکمیل. برآمدگی ابزار در عملیات فرز کپی به طور کلی بیشتر از سایر کاربردها است، به همین دلیل است که نیروهای برش کم یک معیار مهم است.

ابزارهای توریک و آسیاب های با تغذیه بالا در اکثر موارد برای خشن کاری و پیش پرداخت موثر مناسب هستند. برای تولید سطح نهایی نهایی، در درجه اول از کاترهای دماغه ای کاربید قابل شاخص و جامد استفاده می شود تا از اعوجاج کانتور جلوگیری شود.

ZCC Cutting Tools ابزارهای کاربید قابل نمایه سازی و جامد را ارائه می دهد که فرز کپی را برای شما آسان تر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =